Караван култура говора „Проговори да видим ко си“,

Актуелности | СШУП | 30.09.2024.

Караван култура говора „Проговори да видим ко си“, пројекат у организацији Удружења „Изражајност“, а под покровитељством Министарства туризма и омладине је 24. и 25. септембра 2024. године, у просторијама Историјског архива града Новог Сада организовао едукативан програм за ученике и студенте Новог Сада. Циљ пројекта је да кроз интерактиван приступ ученици овладају говорним вештинама и тако развију усмени израз и излагачку писменост, једну од најважијих социјалних вештина неопходних да одговоре изазовима који пред њима поставља савремени начин живота и професије којима ће се бавити.

Поменутом едукативном програму одазвала се и СШУП „Јаков Ненадовић“. За ту прилику је шест ученика наше школе заједно са професорком историје Станом Стојањеловић, узело учешћа у радионицама које су водили еминентни глумци Милан Босиљчић и Слободан Роксандић. У контексту унапређивања вербалних способности, учесници треба да науче како да елиминишу лоше говорне навике и да култивишу артикулисан, разложан, динамичан и сликовит начин комуницирања. Акценат је дат на стицању вештина и унапређивању културе лепог изражавања и неговању српског језика, као једног од најфундаменталнијих елемената идентитетског обележја и конституената.
Интерактивна предавања и практичне вежбе су биле нарочито интересантне и едукативне за све учеснике. У склопу предвиђених радионица, ученици су вежбали контролу гестикулације тела и треме приликом јавних наступа и њиховог презентовања за будући посао.